Kam na dovolenou do Afriky

Afrika – kontinent plný kontrastů, dobrodružství a neuvěřitelné krásy. Jestliže toužíte po dovolené, která vás přenese do úchvatných krajin, seznámí vás se zajímavou kulturou a umožní vám zažít vzrušující dobrodružství, Afrika je pro vás tím správným cílem. Zde je pár nápadů, kam se vydat na nezapomenutelnou dovolenou na tento ohromující kontinent. Chcete-li se o Africe dozvědět víc, přečtete si jednu z těchto knih. Nezlomný. Smrtící byznys. Svítání nad savanou. A jako příslib cesty si můžete už nyní pořídit pravý africký dárek s příběhem jako jsou africká klíčenka, africké náušnice, africký náramek, africký náhrdelník či africká peněženka. Ženy jistě potěší africká látková čelenka do vlasů, africká sponka či africká gumička.

Zanzibar, ostrov koření a exotického půvabu

Pokud hledáte destinaci, která v sobě spojuje nádherné pláže, bohatou kulturu a vůni exotického koření, není třeba hledat dál než ostrov Zanzibar. Tento klenot v Indickém oceánu je známý jako "Ostrov koření" díky své bohaté historii obchodu s kořením a jeho exotickému půvabu. Zdejší krása, kultura a gastronomie udělají z vaší návštěvy nezapomenutelný zážitek. Už teď si můžete pořídit korálkový náramek přímo ze Zanzibaru, který vyráběla Masajka Suzanne, a přečíst mini e-knihu Nebe nad Zanzibarem. Na tomto odkazu najdete africké eknihy ke stažení zdarma.

Safari v Keni a v Tanzanii

Subsaharská část Afriky je domovem nejznámějších národních parků a rezervací, jako jsou Masai Mara v Keni a Serengeti v Tanzanii. Zde můžete zažít úžasné safari, během kterého spatříte stáda volně žijících zvířat, včetně lvů, slonů, gepardů a nosorožců. Každoroční migrace tisíců zvířat přes Masai Maru a Serengeti je neuvěřitelným zážitkem, který vám vyrazí dech.

Historický Egypt

Pro milovníky historie je Egypt naprosto neodolatelným cílem. Kromě návštěvy slavných pyramid v Gíze je zde mnoho dalších historických památek, jako je Údolí králů, chrám v Karnaku a mnoho dalších. Nezapomenutelným zážitkem je rovněž i plavba po Nilu, během které se můžete seznámit s každodenním životem v okolních vesnicích.

Seychely

Pokud toužíte po odpočinku na bílých plážích obklopených tyrkysovými vodami, Seychely jsou tím pravým místem. Toto souostroví v Indickém oceánu je známé svou nádhernou přírodou, korálovými útesy a neuvěřitelnou biodiverzitou. Můžete si zde užívat šnorchlování, potápění nebo jednoduše lenošení na pláži.

Kultura a zvuky Marrákeše

Chcete-li poznat marockou kulturu a zažít výjimečnou atmosféru, tak je město Marrákeš v Maroku ideální volbou. Procházejte se úzkými uličkami starého města (mediny), obdivujte tradiční architekturu, navštivte trhy plné barevného koření a ručně vyrobených suvenýrů a ochutnejte autentickou marockou kuchyni. Nezapomeňte navštívit také slavné náměstí Djemaa el Fna, kde se každý večer koná živá show a tradiční tanec.

Jihoafrická republika a Kapské město

Kapské město je kosmopolitním městem ležícím na pobřeží Jihoafrické republiky. Toto město nabízí pestrou směs kultur, úchvatných výhledů, krásných pláží a fascinující historie. V regionu Western Cape můžete také navštívit některý z vinných sklípků a vychutnat si nejen kvalitní víno, ale i nádherné výhledy na tamní vinice.

Závěrem

Afrika je kontinent plný možností pro nezapomenutelnou dovolenou. Bez ohledu na to, zda toužíte po dobrodružství, historii, exotických plážích nebo kultuře, Afrika má co nabídnout. Před plánováním cesty se ujistěte, že jste se detailně seznámili s místními zvyky, klimatem a bezpečnostními opatřeními, abyste si mohli dovolenou vychutnat naplno. Takže se připravte na neuvěřitelný zážitek a vydejte se na cestu do srdce tohoto úchvatného kontinentu: ať už osobně, prostřednictvím dobrodružných afrických knih nebo nošením afrických šperků