Novinka Tip
Kód: 1185

Kniha Obchodníci s dětmi

319 Kč
Skladem (23 ks)

Napínavý příběh poodhalující šokující zákulisí afrických adopcí

Poznámka: Jedná se o předprodej knihy, která vychází 6. listopadu a bude doručena po tomto datu.

Dárek navíc: africký čaj (2 gramy) a záložka s fotografiemi z Keni.

Anotace knihy

Po líbánkách se Izabela vrací s manželem zpět do Keni. Doufala, že konečně otěhotní, ale je opět zklamaná. Začne se proto zajímat o adopci a dozví se, že v nigerijském sirotčinci pro ni mají dítě. Vše se zdá být na dobré cestě, dokud si Izabela nezačne uvědomovat podivné okolnosti možné adopce. Pustí se proto do nebezpečného pátrání, které předčí i její nejhorší obavy.

Kniha Obchodníci s dětmi
Kniha Obchodníci s dětmi

Informace ke knize

Pevná vazba s matným přebalem

Vyjde 6. listopadu 2023 v nakladatelství Alpress

www.obchodnicisdetmi.cz 

Kniha Obchodníci s dětmi

Osobní věnování

Podpis do knihy je samozřejmostí. Ráda Vám napíšu i originální osobní věnování.
Kniha Obchodníci s dětmi

Doprava zdarma

Při objednávce nad 2000 Kč máte dopravu zdarma.
Kniha Obchodníci s dětmi

Dárek pro Vás

Ke každé objednávce dostanete navíc malý africký dárek.
Kniha Obchodníci s dětmi

Info pro knihovny

Potřebujete-li fakturu, zvolte jako možnost platby "převodem" a systém vystaví nejprve zálohovou fakturu a po odeslání objednávky finální fakturu.
5
26x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 19.5.2024
Velice temný a emotivní příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Většina lidí ani netuší nebo si spíš nechtějí připustit jaká zvěrstva se ve světě dějí. Autorka této knihy odhaluje zákulisí adopce dětí z Afriky. Pokud se někdo rozhodne pro adopci dítěte, nedělá to pouze pro sebe ale i v domnění, že tomu dítěti poskytne lepší život, vzdělání a hlavně lásku. Bohužel ale netuší že velká většina těchto dětí je z vlastních domovů unesena nebo pochází z ,,továrny na výrobu dětí". Mladé dívky jsou prodány nebo uneseny na místo kde je i několikrát denně znásilňují a to i v období těhotenství. Jakmile porodí, miminko jim nemilosrdně seberou a následně prodají. Bylo opravdu těžké číst takové téma a autorka má můj velký obdiv za to, jak dokázala příběh velice čtivě zpracovat. Doslova na jedné straně knihy popisuje hlad, bídu a smrt v uprchlickém táboře v Nigérii a hned na druhé straně luxusní dovolenou v hotelu na Zanzibaru. Važte si toho co máte, protože mít denně co jíst a mít střechu nad hlavou není samozřejmost jak si hodně lidí myslí 🙏
5
O Avatar autora | 9.3.2024
Co napsat?! Super kniha jako všechny od paní Hindrákové. Četla jsem všechny a všechny jdou krásné. Vždy mi novou přinese Ježíšek i s věnováním a pár darečkama v knize. Moc děkuji.
5
PS Avatar autora | 8.3.2024
Knihu jsem nebyla schopna odložit z ruky, dokud jsem ji nedočetla celou. Autorka zajímavým způsobem prokládá příběh českého pár v Africe s neuvěřitelně nešťastnými příběhy afrických dívek a žen. Často jsem musela na chvíli zavřít oči a některé pasáže doslova vydýchat. Kniha, ač je téma nesmírně tragické, je skvěle napsaná a opravdu doporučuji k přečtení všem. Nejedná se o lacinou senzaci, ale o hluboké a pravdivé příběhy, které si my v Evropě neumíme představit ani v nejhorším snu.
5
Avatar autora | 7.3.2024
Hana Hindráková patří mezi moje oblíbené české spisovatelky už řadu let. Sdílím s ní obrovskou vášeň pro Afriku a je mi sympatické, že, ačkoliv tento kontinent miluje nade vše, v knihách jej spojuje s těmi nejpalčivějšími otázkami, s kterými je, bohužel, spjat. Ve svých knihách čtenáři nepředkládá pouze romantickou verzi tohoto exotického kontinentu, ale drsnou realitu, často hrůznou a nebezpečnou. Její nejnovější román Obchodníci s dětmi je toho nejlepším důkazem, i když, jak se sama přiznává, uzavírá tento knižní příběh s jistou nadějí, která s reálným světem nemá moc společného.
5
TP Avatar autora | 23.2.2024
Reportérce Izabele se začne plíživě rozpadat čerstvé manželství poté, co nemůže otěhotnět. Upne se na den své ovulace a vztah postupně jde k šípku. Příliš to nevylepší ani její tajný zájem o adopci afrického dítěte. Jenže jako by jí osud nechtěl dopřát ani to adoptované dítě, v jeden okamžik se vše zlomí a Izabel je na stopě tzv. továren na děti a začne zjišťovat, že ne každý sirotek je tím, za koho jej ziskuchtivé sirotčince vydávají... Obchodníci s dětmi je tím typem knihy, kdy jste přesvědčeni, že už vás nic nepřekvapí. Nic vás nemůže šokovat, protože všechno jste slyšeli. Autorka mě velmi nevybíravým způsobem vyvedla z omylu a mně bylo zle. Ten pocit bezmoci, chvíle, kdy přemýšlíte, jak tohle může udělat člověk člověku? Natož miminku? Jak zvládne žena, co má sama dítě, vytrhnout miminko, ještě pokryté mázkem, matce z náručí, aniž by si ho směla pochovat a přiložit k prsu? Kolik stojí lidský život? Autorka příběh beletrizovala. Jenže nedělám si iluze, že ve skutečnosti je to ještě mnohem horší. Původně jsem chtěla snížit hodnocení kvůli lehkému happy-endu, ale autorka mi vyrazila dech. V doslovu vysvětluje, že i tak je kniha brutální a nechtěla čtenářky ke konci totálně zlomit. Následně uvádí, jak by situace nejspíše reálně dopadly a toho si cením, že když se dala do boje, řekne vše tak, jak to je, bez příkras. Rozhodně to není čtení pro slabé povahy a věřím, že spousta žen se do něj nepustí, ale já jej doporučuji už jen kvůli těm edukačním prvkům. Sledujeme zde osudy mnoha žen, některé z nich se spojí, některé podlehnou lákavé vidině peněz, jiné si projdou nepředstavitelným peklem. Dochází zde ke znásilňování, obchodu s dětmi, woodoo rituály s lidskými oběťmi a mnoho dalších zrůdností, které si naše zhýčkaná evropská mysl sotva může představit. Taková myšlenka na závěr - některé ženy prodaly svá miminka aby měly na drogy, jídlo apod. a já si říkám, není to tak lepší pro obě strany? Je vysoká pravděpodobnost, že dítě adoptují lidé, co ho budou mít rádi a minimálně se o něj postarají lépe. Ostatně za jeden z nejlepších výmyslů posledních let považuji babyboxy - to dítě dostane šanci na lepší život... Hodnotím 5/5* a i když jsem četla ve štafetě, už jsem si knihu objednala, ráda autorku podpořím.
5
LZ Avatar autora | 16.2.2024
Když se řekne Afrika, většině lidí se vybaví dovolená v Egyptě, safari, vedro a exotika. Afrika je pro turisty nádherná země. Pro Afričany, respektive africké ženy v některých zemích, spíš jen život plný utrpení. Nemají téměř žádná práva a je s nimi zacházeno jako s něčím podřadným. Šílené a pro nás Evropany naprosto nepředstavitelné. Díky knize jsem si mohla přečíst jeden z mnoha děsivých příběhů z této země. Zabývá se problematikou obchodování s dětmi. Jak snadné je koupit si v Africe dítě, které je adoptivní rodině představeno jako sirotek... bohužel ve většině případů se o sirotka nejedná a dítě bylo matce, většinou mladé dívce, odebráno násilím hned po porodu. V knize poznáváme několik dívek, které jsou ve věku nácti let těhotné, jsou chudé, žijí ve slumech, kde jsou naprosto otřesné hygienické podmínky. A nejen to. Denně všem lidem žijícím ve slumech hrozí smrt, protože vztahy mezi lidmi jsou na bodu mrazu. Dívky nepoznaly nic jiného než násilí, bídu, utrpění a teď vědí, že po porodu se horko těžko postarají o dítě. Izabela je žena, která tolik touží po dítěti, ale bohužel se jí nedaří počít. Miluje Afriku, miluje na ní tu obrovskou malebnost a jednoho dne ji napadne, že by si v Africe mohla adoptovat děťátko. Poznává tak, jak snadné je v Africe adoptovat dítě a že není vše právně zcela v pořádku jí dojde velice rychle. Příběh v knize mnou otřásl. Je plný bolesti, utrpení a jelikož autorka Afriku velice dobře zná, tak je příběh napsaný velice autentický. Doporučuji ji všem, ale pozor, opravdu není vhodná pro citlivé osoby.
5
NK Avatar autora | 15.1.2024
Zkrátka jedním dechem.
5
BN Avatar autora | 9.1.2024
Kniha je naprosto skvělá. Jakmile začnete číst, už se nedokážete odtrhnout. Téma je dost náročné, ale paní autorka to dokázala bravurně vybalancovat. Jsem moc ráda, že jsem měla možnost dozvědět se o Africe něco nového. Doporučuji!
5
IK Avatar autora | 3.1.2024
Objednala jsem knihu těsně před Vánoci, protože mě zaujala sama možnost objednat si výrobky lidí ze slumu a tak je motivovat k aktivnímu životu. Zaujala mě možnost objednat si i knihu Obchodníci s dětmi. Dnes jsem si zásilku vyzvedla. Výrobky, které jsem si objednala jsou moc hezké a pečlivě zpracované. Jsem ráda i za přibalenou informací, kdo je vyrobil. Skvělý nápad. Přibalený čaj hned zítra v klidu ochutnám. Do knížky jsem dnes pouze nahlédla a moc mě zaujala.O víkendu bude její čas. Chci poděkovat za práci, kterou pro obyčejné lidi z Afriky děláte. Až pojedete nakupovat další zboží, řekněte jim prosím, že jsou skvělí, opravdu pečliví a mohou být na sebe pyšní.
5
MZ Avatar autora | 1.1.2024
Knihu mám již doma, doprava rychlá. Ještě jsem nezačala číst, čekám na klid po svátcích.
5
MK Avatar autora | 26.12.2023
Knihu jsem dostala od Ježíška a když jsem se do ní začetla, byla jsem vtažena do strhujícího děje této neobyčejné knihy. Nebyla jsem schopná ji odložit. Musím říct, že je to po dlouhé době kniha s velkým K.
5
LL Avatar autora | 22.11.2023
Knihu jsem zaplatila 15. 11. a zatím nedorazila.
HM Avatar autora Hana Mezihoráková (Administrátor) 22.11.2023
Dobrý den, Lenko, knihu jsem odesílala 16.11. jako doporučenou zásilku. Kontrolovala jsem Vaši zásilku a podle údajů na webu České pošty Vás nezastihli, tak zásilku uložili na poštu. Nicméně doporučuji raději používat Zásilkovnu, je výrazně spolehlivější.
5
Avatar autora | 20.11.2023
Afrika je kontinent, který mě fascinuje už dlouhé roky. Spousta lidí si ho spojuje s dovolenou s vůní exotiky, ale život ve většině zemí není zdaleka tak jednoduchý, jako v Evropě. Autorka nás vezme do Nigérie a Keňi a odkrývá nám téma, u kterého jsem chvílemi přes slzy ani neviděla. Jedním dechem se čte tento příběh plný bolesti, nespravedlnosti, ale také síly, vytrvalosti a naděje. Příběh žen, které přišly o své děti a příběh novinářky, která otěhotnět nemůže. A v jeden moment se osudy těchto žen protnou. Napadá mě jen jedna pointa tohoto příběhu: "Svět není továrna na splněná přání." Příběh je, i přes všechnu bolest a nepřízeň osudu, napsán tak úžasně, že se vám vryje do srdce a mysli. Ve mně bude ještě dlouho rezonovat. Vždy jsem se do Keni chtěla podívat a teď... Teď chci ještě víc.
5
JB Avatar autora | 17.11.2023
Začínám číst,už se těším na strhující příběh. Děkuji za knihu
5
JR Avatar autora | 17.11.2023
Knihu začínám číst, je krásně napsána,mám i ostatní knihy, které, jsem, jak jinak četla s napětím. Moc děkuji a budu se těšit na další knihu!!!!
5
MK Avatar autora | 17.11.2023
zatím čtu je to napínavé a čtivě napsané. Je to první knížka od paní Hany, kterou jsem si objednala. Další si objednám. Dění v Africe mě zajímá.
5
MF Avatar autora | 16.11.2023
Knihu mám teprve pár dní, ještě jsem jí nezačala číst, ale už se na ní velice těším a věřím, že bude čtivá tak jako všechny knihy od Hanky.
5
KH Avatar autora | 16.11.2023
Kniha je poutavě napsaná. Četla se jedním dechem.
5
MC Avatar autora | 16.11.2023
Knihu jsem začala číst jedním dechem,,mám šest knih od Hanky a všechny se čtou jedním dechem ,,doufám ze bude psát další a další ,,dekuji,,
5
LV Avatar autora | 16.11.2023
Kniha je super, jak jinak. Přečetla jsem již všechny knihy od Hanky a opět nezklamala.
5
DS Avatar autora | 14.11.2023
Můžu jen doporučit, od děje se neodrhnete, paní spisovatelka je prostě úžasná.
5
AB Avatar autora | 14.11.2023
Môžem len doporučiť, od prvej strany napínavý dej, plus opis inej krajiny w života v nej dava nezabudnuteľný zážitok z čítania. Veľké ďakujem pani Hanicka za Vaše knihy!!!!!
5
Avatar autora | 14.11.2023
Velmi spokojena. Ostatne jako s kazdou knihou pani Hindrakove. Zhltla jsem ji za 2 dny.
5
JJ Avatar autora | 14.11.2023
Velmi spokojená, úžasná paní spisovatelka. Velký dík
5
HR Avatar autora | 13.11.2023
Knihu jsem přečetla jedním dechem, velice poutavě napsána. Doporučuji, rozhodně budete spokojeni.
5
MK Avatar autora | 13.11.2023
kniha zatím nedorazila - bohužel
HH Avatar autora Hana Hindráková (Administrátor) 18.11.2023
Krásný dobrý den, knihu jsem odesílala 7. 11. jako doporučenou zásilku Českou poštou. Mohu se zeptat, jestli už Vám přišla? Pokud ne, napište mi prosím na email hana@hindrakova.cz a já to ověřím u České pošty.