Dovolená v Keni

Za láskou a sexem do východní Afriky

Východní Afrika je oblastí plnou kontrastů a rozmanitosti. Najdete tam přírodní krásy, bohatou historii i fascinující kulturu. Nemálo žen si představí i přitažlivé Masaje. Sexuální turistika je jedním z důvodů, proč ženy vyrážejí na dovolenou do Afriky. A to zejména na zájezdy do Keni a na zájezdy na Zanzibar. Výjimkou nejsou ani Češky.

Jaké jsou sexuální turistky

Většinou se jedná o ženy, které jsou buď osamělé nebo nespokojené se svým sexuálním životem. V práci jsou úspěšné, ale jejich sebevědomí týkající se vzhledu je velmi nízké. V osobním životě se jim nedaří. Nebývají příliš fyzicky atraktivní, ale mají dostatek peněz. Líbí se jim péče a pozornost, jimiž je afričtí muži zahrnují a nevadí jim, že za to platí. Jsou ženy, zejména se to týká těch starších, které poměr se svým africkým protějškem berou střízlivě. „Jsem příliš stará na to, abych si něco nalhávala. Prostě mu všechno platím a mám za to péči a sex. A nedělám si iluze, že bych byla jeho jediná,“ říká osmašedesátiletá Alena, která za svým milencem pravidelně létá do Keni. „Vždyť se podívejte, kolik je mně a kolik jemu,“ dodává a vysvětluje, že Jaredovi je sotva třicet.

Iluze lásky

Potom jsou ženy, jejichž prvotním cílem není sexuální turistika, ale letí si do destinace odpočinout, něco zažít a odpoutat se od stereotypního života. Na pláži potkají přitažlivého Masaje a bláznivě se zamilují. V takovém exotickém ráji to jde snadno. Ženy jsou však přesvědčené, že jejich protějšek lásku opětuje. V rámci milostného zaslepení jim nevadí čas od času za něj něco zaplatit. Jsou tak zamilované, že jim trvá notně dlouhou dobu, než si všimnou, že platí všechno, a ještě něco navíc. „Byl nádherný a já jsem se zamilovala na první pohled,“ vypráví devětatřicetiletá Alice, které doma v Čechách nevyšel ani jeden vztah. „Dostala jsem od něj náramek a pozval mě na okružní výlet po Zanzibaru. Vyprávěl mi, že mě miluje a já jsem mu to věřila. Loučení bylo opravdu velmi těžké.“ Na chvíli se odmlčí a je znát, že se stále trápí. „Když jsem přiletěla zpátky do Čech, napsala jsem mu zprávu ještě z letadla. A ona se nedoručila. Přišlo mi to divné a začala jsem si dělat velké starosti, že se mu něco stalo. Odpověděl mi až po pěti dnech a psal, že byl v buši, kde není signál, a že jeho matka onemocněla a nemá peníze na lékaře. A požádal mě o pomoc. Potřebnou částku jsem mu bez váhání poslala. Jenomže když potom chtěl peníze na krávu, na bydlení, na nový mobil a tisíc dalších věcí, začalo mi to připadat divné. Uvědomila jsem si, že mě citově vydírá, a vztah jsem ukončila.“ Aličin příběh dopadl ještě dobře. Sice jí Masaj zlomil srdce, ale nepřišla o všechny úspory jako ženy, které tamním mužům poslaly peníze na stavbu domu, a když se do Afriky vrátily, tak zjistily, že ani domy ani muži tam nejsou.

Kdo jsou beach boys

Takzvaní beach boys, plážoví chlapci, kteří zahrnují i Masaje, mnohdy i falešné, se soustředí na tyto ženy zcela záměrně. Jejich cílem je získat z nich tolik peněz, kolik je možné. Díky svým zkušenostem dokážou odhadnout, která žena se chytí a která ne. Pro mnoho z nich je to nejenom výnosný business, ale i zábava. Často se předhánějí, kolik turistek kterému z nich podlehne. Stačí jim na to otřepané lichotky a trocha péče. Beach boys se dokonce pravidelně scházejí a při setkáních si vyměňují tipy, co na bělošky platí a jak je co nejrychleji ulovit. Někteří beach boys využívají dokonce služeb tzv. witch doctors, čarodějů, aby jim ženy nedokázaly odolat.

Proč ženy upřednostňují Masaje

O Masajích se říká, že jsou přeborníci v sexu, a že mají dobrou „výbavu“. Tou je myšlena hlavně speciální obřízka, která zanechá kolem penisu tvrdou kůži, díky níž dochází nejen k většímu tření ve vagíně, ale i k prodloužení sexuálního aktu. Pro ženy je tak výrazně snadnější dosáhnout orgasmu.

A co nemoci

V Keni, která je populární sexuální destinací, žije s HIV 1,4 milióny lidí. V Tanzanii to je 1,7 miliónů lidí. Ale není to jenom nemoc AIDS, kterou si mohou ženy přivézt jako suvenýr. Z těch nejčastějších se jedná o syfilis, chlamydie nebo kapavku. „Já už mám svoje odžité, a když onemocním, tak onemocním,“ říká osmašedesátiletá Alena, která si v Keni vydržuje sedmadvacetiletého Jareda. „Když přiletím na Zanzibar, mám pocit, že tady nic nehrozí. Doma v Čechách se bojím, ale v Africe se odvážu,“ vypráví padesátiletá Sofie a pokračuje s tím, že ani očkování na Zanzibar neřeší.

Na vlastní kůži

A protože jsem při svých afrických cestách zamířila i na Zanzibar, rozhodla jsem se si na sexuální turistiku trochu posvítit. Ostatně se ukázalo, že „ulovit“ Masaje není vůbec nic těžkého. Žena vlastně vůbec nemusí lovit, úplně stačí, když se ulovit nechá. Na Zanzibaru jsme bydlely hned u pláže, takže se nám před bungalovem producírovali Masajové. Stačilo navázat oční kontakt a bylo to.  Leboo mě zastavil na pláži a začal mi nabízet pravé africké šperky, které sám vyráběl… nebo to přinejmenším tvrdil. Pro mě měl hned speciální náhrdelník se srdcem a k tomu africké náušnice. Během dalších dvou minut mi vyprávěl, jak mám krásné oči a jak se do mě zamiloval. Leboo hrál na takovou jemnější notu a snažil se chovat romanticky. Od našeho prvního setkání mě pravidelně vyhledával a po pár dnech mi řekl, že by se mnou chtěl mít sex a pozval mě k sobě na pokoj. Když jsem se ho zeptala, jestli používá ochranu, tak mi odpověděl, že to neřeší. Nicméně pokud bych na tom prý trvala, tak by se to pokusil někde sehnat. Dokonce mi nabídl, že se se mnou vyspí zadarmo.   Naengop mě rovněž oslovil s nabídkou svých afrických šperků. Nabízel africké náramky pro štěstí i náhrdelníky na krk. První den na mě nic jiného nezkoušel, ale hned další den mi přišel říct, že se mu líbím a pozval mě na večerní sex „boga boga“ na pláži. Říkala jsem mu, že musím počkat, až má spolucestující usne (to se samozřejmě nestalo) a on mi na to odpověděl, že stačí pět minut, že to bude rychlé. Když jsem opět zabrousila na téma ochrany, dozvěděla jsem se, že se nemusím bát, že se umí velmi dobře ovládat. Musím říct, že mě to opravdu velmi překvapilo, protože z jeho chování bylo zřejmé, že turistky po něm při sexu žádnou ochranu nevyžadují.   Barmasaie jsem potkala při jednodenní návštěvě severu ostrova. Tvrdil, že je tam teprve čtvrtý den, a ještě nikoho tam nezná. Prodával šperky. Když jsem se ho rovnou zeptala, jestli nabízí turistkám i sex, tak mi řekl, že bělošku údajně ještě nikdy neměl, ale že se mu líbím, tak můžu být první. Řekl mi, že sex na pláži není možný, protože se tam po setmění pohybuje hodně lidí, ale že sežene pokoj. A sex že budu mít zdarma.   Daniel působil rovněž na severu ostrova, kde měl africký obchod a prodával šperky. Nabízel dokonce i šperky z kosti. Vyprávěl mi, že pracoval jako průvodce v Tanzanii, a když jsem se ho zeptala, jestli je pravda, co se povídá, že Masajové mají sex s turistkami, řekl mi, že je to pomluva, kterou o nich rozšiřují muslimové, aby je připravili o business. A když jsem začala předstírat, že bych měla zájem o sex na jednu noc a chtěla si od něj nechat poradit, na koho se mohu obrátit, najednou otočil a nabídl mi, že se toho ujme, mám-li zájem.  
Abych to shrnula: počáteční lichotky a sex jsou zdarma. Co se týče lichotek, tak Masajové jsou v tom opravdu přeborníci (co se týče sexu, to nedovedu posoudit, protože jsem to na vlastní kůži netestovala). Tím si Masajové k sobě ženu připoutají a poté počítají, že jim jako bohatá běloška bude všechno platit. Jdou-li někam na jídlo, platí žena. Jedou-li na safari v Keni nebo na safari v Tanzanii, platí žena. Poté se objevují různé žádosti jako o mobilní telefon, protože ten jeho je rozbitý (a daná žena přece chce, aby jí měl z čeho psát), o peníze na krávu pro rodinu, aby rodina měla z čeho žít, o peníze na nemocnici pro nějakého člena rodiny. Takové žádosti přicházejí většinou až po odletu dané ženy do Evropy, protože potom si nemůže jejich pravdivost potvrdit.

Mini e-kniha zdarma: Nebe nad Zanzibarem

Zajímá-li vás tato tématika, můžete si zdarma stáhnout mini e-knihu Nebe nad Zanzibarem, v níž se společně s Lucií se vypravíte na exotický Zanzibar a seznámíte se s místními beach boys a s jejich taktikami. Pokud byste si chtěli přečíst napínavé knihy o Africe, podívejte se na tento odkaz.