Klasika, komedie a thriller

Vzpomínky na Afriku s Meryl Streepovou a Robertem Redfordem jistě všichni znáte. Nejvíc se mi líbí úvodní slova "Měla jsem farmu v Africe. Na úpatí Ngongských hor..." To mě pokaždé přenese zpátky do Keni.Dnes bych vám ráda doporučila ještě mé další dva oblíbené filmy z afrického prostředí. Prvním je film s názvem Skvělý plán. Není to nic příliš intelektuálního, ale mohu vám slíbit, že se při tom pobavíte, zasmějete a navíc prostřednictvím příběhu odcestujete do Keni. 

Rodinná tradice velí, že šťastný sňatek bývá až ten druhý a proto Isabelle již deset let otálí s vdavkami s mužem, jehož miluje od prvního okamžiku, kdy se setkali. Její sestra ale vymyslí plán, který přivede Isabelle do cesty trochu praštěného redaktora. A všechno je najednou jinak... (zdroj ČSFD)

Vzhledem k povaze současné doby jsem jako první doporučila komedii, ale pravdou je, že mým úplně nejoblíbenějším filmem je Nepohodlný. Jedná se o thriller s výborným hereckým obsazením z prostředí vysoké politiky, farmaceutických firem a keňských slumů. Film nabízí pohled do života v největší nairobské chudinské čtvrti Kibeře. Přestože film celkově není příliš pozitivní, v jeho druhé části jsou nádherné záběry z jezera Turkana z nepříliš navštěvované severní Keni. Podle mě to je nejlepší film z afrického prostředí, jaký jsem kdy viděla. 

V odlehlé části Severní Keni je nalezena brutálně zavražděná aktivistka Tessa Quayle. Její manžel Justin, člen Britského vysokého komisařství v Nairobi, se rozhodne vyšetřit smrt manželky na vlastní pěst. Důkazy ukazují na zločin z vášně. Proto se Quayle pronásledovaný výčitkami a pověstmi o nevěrách své zesnulé ženy vydává po stopách její minulosti. Bude muset riskovat vlastní život a projít tři kontinenty, aby odkryl pravdu. Díky přístupu k diplomatickým tajemstvím začne postupně odhalovat spiknutí, které je mnohem rozsáhlejší, než by si kdy dokázal představit... (zdroj ČSFD)