Klasika, komedie a thriller

Vzpomínky na Afriku s Meryl Streepovou a Robertem Redfordem jistě všichni znáte. Nejvíc se mi líbí úvodní slova "Měla jsem farmu v Africe. Na úpatí Ngongských hor..." To mě pokaždé přenese zpátky do Keni.Dnes bych vám ráda doporučila ještě mé další dva oblíbené filmy z afrického prostředí. Prvním je film s názvem Skvělý plán. Není to nic příliš intelektuálního, ale mohu vám slíbit, že se při tom pobavíte, zasmějete a navíc prostřednictvím příběhu odcestujete do Keni. 

Rodinná tradice velí, že šťastný sňatek bývá až ten druhý a proto Isabelle již deset let otálí s vdavkami s mužem, jehož miluje od prvního okamžiku, kdy se setkali. Její sestra ale vymyslí plán, který přivede Isabelle do cesty trochu praštěného redaktora. A všechno je najednou jinak... (zdroj ČSFD)

Vzhledem k povaze současné doby jsem jako první doporučila komedii, ale pravdou je, že mým úplně nejoblíbenějším filmem je Nepohodlný. Jedná se o thriller s výborným hereckým obsazením z prostředí vysoké politiky, farmaceutických firem a keňských slumů. Film nabízí pohled do života v největší nairobské chudinské čtvrti Kibeře. Přestože film celkově není příliš pozitivní, v jeho druhé části jsou nádherné záběry z jezera Turkana z nepříliš navštěvované severní Keni. Podle mě to je nejlepší film z afrického prostředí, jaký jsem kdy viděla. 

V odlehlé části Severní Keni je nalezena brutálně zavražděná aktivistka Tessa Quayle. Její manžel Justin, člen Britského vysokého komisařství v Nairobi, se rozhodne vyšetřit smrt manželky na vlastní pěst. Důkazy ukazují na zločin z vášně. Proto se Quayle pronásledovaný výčitkami a pověstmi o nevěrách své zesnulé ženy vydává po stopách její minulosti. Bude muset riskovat vlastní život a projít tři kontinenty, aby odkryl pravdu. Díky přístupu k diplomatickým tajemstvím začne postupně odhalovat spiknutí, které je mnohem rozsáhlejší, než by si kdy dokázal představit... (zdroj ČSFD)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení