Kód: 369/CER | Značka: Victorious Craft Group, Keňa

Kostěné náhrdelníky

Zvolte variantu

Barva: Černá
Skladem (1 ks) | 369/CER
Můžeme doručit do: 29.2.2024
269 Kč

Země původu: Keňa

Materiál: hovězí kost

Obvod: cca 52 cm

Kostěné náhrdelníky

Individuální přístup

Máte-li dotaz, nebojte se zavolat na tel. 732 672 808 nebo napsat na email hana@hindrakova.cz. Ráda Vám poradím.
Kostěné náhrdelníky

Doprava zdarma

Při objednávce nad 2000 Kč máte dopravu zdarma.
Kostěné náhrdelníky

Dárek ke každé objednávce

Ke každé objednávce dostanete navíc malý africký dárek.
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 8.12.2023
Krásně zpracované náhrdelníky. Musí za tím být spousta ruční práce a kus srdce. Od návrhu až po finální realizaci. Perfektně dotažené do konce. Přeji více spokojených zákazníků. Rozhodně budu i v budoucnu nakupovat pro rodinu i přátele.

Victorious Craft Group je svépomocná skupina výrobců šperků, která pochází z Kibery, největšího keňského slumu. V roce 2006 ji založil Jackob Nyawanga, který se snažil pomoci mladým nezaměstnaným lidem žijícím ve slumu Kibera. Protože skupině nejsou lhostejné otázky životního prostředí, všechny výrobky jsou ručně vyráběny z recyklovaných zvířecích kostí, dřeva nebo mosazi. Ty jsou velmi dobrou alternativou ke slonovině, jejíž používání je nezákonné.

Zvířecí kosti jsou získávány z jatek a od řezníků po tom, co prodají maso. Kvůli výrobě šperků nejsou v žádném případě zabíjena zvířata. Kosti by jinak byly spáleny a znečišťovaly by vzduch, kteří místní lidé dýchají.

Potom jsou kosti očistěné a tepelně a chemicky opracované. Následně se z nich vyrábějí šperky. Taktéž nehrozí přenos jakékoliv nemoci, protože samotné kosti nejsou zdrojem jakékoliv nákazy.