Jak se křtila nová kniha o Africe

Spisovatelka Hana Hindráková přináší nový silný příběh, jehož hlavním tématem je adopce dětí v Africe a obchod s dětmi. Křest její nové knihy Obchodníci s dětmi proběhl v úterý 12. prosince od 16:15 v Prague Dance Center a podvečerem provedla moderátorka Daniela Brzobohatá. 

Prosincové úterní odpoledne v nádherném částečně proskleném a částečně zrcadlovém sále Taneční školy Hes patřilo Africe a překvapivě i společenskému tanci. Prostor zdobily svíčky a africké dekorace a hosté se mohli občerstvit domácími malovanými perníčky ve tvaru otevřené knihy.

Akci zahájilo bubenické vystoupení skupiny Emongo, jejíž členové upoutali nejen svým bubenickým uměním, ale také tradičním pestrobarevným africkým oblečením. 

Po přivítání hostů představila Hana Hindráková svou novou knihu Obchodníci s dětmi a upozornila na problematiku nelegálních afrických adopcí. 

Následovaly rozhovory s kmotry knihy – s populárními herečkami Zlatou Adamovskou a Evou Hruškovou, s dietoložkou Kateřinou Cajthamlovou, s majitelkou Taneční školy Hes Šárkou Hesovou, se známými herci Bohumilem Kleplem a Martinem Písaříkem, se zpěvákem Daliborem Jandou a jeho ženou Jiřinou Jandovou, s cestovatelem Igorem Brezovarem a s tanečníkem Michalem Mládkem.

První ukázku z knihy přečetl Bohumil Klepl. Po druhé ukázce, kterou přečetla Zlata Adamovská, se taneční sál ponořil do tmy a poté se za světla svíček rozezněly první tóny melancholické písně Je suis malade od Lary Fabian. Na parketu se objevil vicemistr světa ve standardních tancích Michal Mládek a vzápětí i autorka knihy Hana Hindráková a prostřednictvím nádherné taneční choreografie ztvárnili příběh dvou hlavních postav z knihy, v níž se Afrika okrajově prolíná se společenským tancem.

Po představení ještě prozradili moderátorce, že toto taneční vystoupení bylo původně připravované na křest knihy Svítání nad savanou, který byl v roce 2020 zrušen kvůli covidovým opatřením. A protože i v knize Obchodníci s dětmi se objevují stejné postavy jako v knihách Svítání nad savanou a Bouře nad savanou, hodilo se taneční vystoupení tematicky i na křest této knihy.

Knihu pokřtilo všech deset kmotrů a jako překvapení se dočkali dortu ve tvaru knihy s obálkou Obchodníků s dětmi. Následovala autogramiáda, během níž si hosté mohli nejen zakoupit a nechat si podepsat knihu, ale i si pořídit originální africké šperky, které vyráběli lidé z keňských chudinských čtvrtí, a které autorka knihy prodává v rámci svého projektu Dárky s myšlenkou.

Pohled do zákulisí afrických adopcí

Spisovatelčina nová kniha Obchodníci s dětmi nabízí prostřednictvím napínavého příběhu pohled do zákulisí nelegálních afrických adopcí. Hlavní hrdinka Izabela pracuje jako novinářka v Keni. Když se jí nepodaří otěhotnět, rozhodne se dítě adoptovat. Brzy si však začne uvědomovat podivné okolnosti možné adopce a pustí se proto do nebezpečného pátrání, které předčí i její nejhorší obavy.