Kód: 46

Klíčenka s hrdým Masajem

169 Kč
Skladem (2 ks)

Můžeme doručit do:
7.2.2023
Kategorie: Dárky s myšlenkou

Informace k produktu

  • Země původu: Keňa
  • Materiál: dřevo
  • Různé velikosti a vzory
Klíčenka s hrdým Masajem
Klíčenka s hrdým Masajem

Výrobce: Victorious Craft Group

Tato svépomocná skupina výrobců šperků pochází z Kibery, největšího keňského slumu. V roce 2006 ji založil Jackob Nyawanda, který se snažil pomoci tamním mladým nezaměstnaným lidem. Protože skupině nejsou lhostejné otázky životního prostředí, všechny výrobky jsou ručně vyráběny z recyklovaných zvířecích kostí, dřeva nebo mosazi. Kosti jsou velmi dobrou alternativou slonoviny, jejíž používání je nezákonné.

Klíčenka s hrdým Masajem

Obchod dává příležitost, pomoc tvoří závislost

Obchodu se skupinami lidí z keňských chudinských čtvrtí jsem se začala věnovat po třinácti letech, kdy jsem pomáhala jako dobrovolník a později měla i neziskovou organizaci specializující se na rozvojovou pomoc. Postupem času jsem však zjistila, že pomoc spíše tvoří závislost, než aby problémy lidí vyřešila.

Podpora konkrétních lidí

Od výrobců ze slumů nakupuji originální šperky a výrobky a prodávám je v ČR. Pro mě je velmi důležité, abych věci nakoupila přímo od konkrétních výrobců, ne na trhu nebo přes zprostředkovatele. Jedná se o oboustranně výhodný vztah, který neučí místní pasivně čekat na pomoc a neposiluje postavení bělocha jako bohatého. Tento vztah dává zároveň výrobci možnost obchodovat s vyspělými zeměmi bez nutnosti investování finančních prostředků do zdokonalení výrobního procesu.

Klíčenka s hrdým Masajem
Klíčenka s hrdým Masajem

Individuální přístup

Máte-li dotaz, nebojte se zavolat na tel. 732 672 808 nebo napsat na email hana@hindrakova.cz. Ráda Vám poradím.
Klíčenka s hrdým Masajem

Doprava zdarma

Při objednávce nad 2000 Kč máte dopravu zdarma.
Klíčenka s hrdým Masajem

Dárek ke každé objednávce

Ke každé objednávce dostanete navíc malý africký dárek.